Újságíró-szövetség


Független Újságírók Szövetségét (röviden: FÚSZ-t) 14 fő alapította 1996-ban, az elnök, Lezsákné Gyöngyösi Zsuzsanna legendája szerint ő és tősgyökeres „újságíró családja” (két lánya és férje), valamint barátai. Valójában a lányai nem éltek újságírásból, a férje a MÁV-nál dolgozott, az elnök pedig állítólag még újságírói végzettséggel sem rendelkezik.
A FÚSZ-nak már a puszta neve is félrevezető. Bár alapításától kezdve függetlenként határozza meg magát, ezzel szemben hangoztatja, hogy jobboldali, és nemzeti elkötelezettségű tagságot, oktatókat, ill. újságírókat fogad soraiba.
Mind a függetlenségnek, mind a nemzeti elkötelezettségnek az is ellentmond, hogy a FÚSZ elnöke, vezetőségi tagjai és előadói szinte a teljes politikai palettát lefedik:
Lezsánké Gyöngyösi Zsuzsanna elnök, az MDF volt irodavezetője felesküdött a Dósa-féle Őrző Magyar Gárdára, a FÚSZ nevében szerződést kötött a Nagycsaládosok Egyesületével, és a Magyar Gárdával, valamint kapcsolatot teremtett a Fidesszel, a Jobbikkal és a Torgyán-párttal.
A FÚSZ általános alelnöke, Tőke Péter III/III-as ügynök volt (fedőneve Hidas). Másik alelnök dr. Gordán Ildikó Fideszes képviselő (akit lopáson kaptak a Tesco-ban). Szintén alelnök Dancsok Zoltán, aki a Magyar Gárda fővárosi sajtóreferense volt, majd a Torgyán-pártban akart indulni képviselőként. Alelnök még Sárosi Zoltán, a III/III-as besúgó Kiszely pártfogója.
Elnökségi tag dr. Drábik János, a Szabad Európa rádió volt munkatársa, aki előbb a Torgyán-pártnál, majd a Jobbiknál próbált szerencsét.
Az elnökségben foglal helyet dr. Gyüre Csaba, a Jobbik alelnöke, Kollár K. Attila, az MDF volt pénztárosa, és több más, pártokhoz vagy szervezetekhez köthető személy.
A FÚSZ szürke eminenciása, dr. Bárdossy F. Zoltán, akinek mindössze “brüsszeli tudósító” a hivatalos titulusa, valójában azonban “élet-halál ura” a szervezetben. Az ő véleményeire épül az elnök döntéseinek sorozata. Lezsákné híreszteli, hogy az állítólagos ügyvéd a kivégzett miniszterelnök, dr. Bárdossy László unokája, mások szerint viszont csak összehangolt szélhámosság történik a Bárdossy-névvel.
A FÚSZ rendszeres oktatói között találjuk a fideszes kormány Honvédelmi Minisztériumának helyettes államtitkárát, dr. Tóth Zoltán Józsefet, és alkalmi előadóként fellépett dr. Torgyán József és Morvai Krisztina is.
A szervezet weblapjain megtévesztő módon az elnökségben, illetve az előadók között olyan közismert személyek nevei ill. fotói is feltűntek, akik a szervezet munkájában nem vesznek részt, vagy onnan már régen eltávoztak.
Az elnök ügyes marketingfogásokkal képes elhitetni, hogy a FÚSZ négy honlapjával, két blogjával és számtalan külföldi tudósítójával egy jól működő hatalmas szervezet. Ezzel szemben a szervezet tisztségviselői – a „tudósítók” is – csak névlegesek, valódi munkát nem végeznek, s a szervezetet egyedül Lezsákné irányítja nyíregyházi panel-lakásából.
A szervezetnek – papíron – 831 tagja van, ám ez a szám a FÚSZ fennállása óta belépett összes tagot jelenti! A jelenleg tagdíjat fizetők létszámát az elnök nem hajlandó elárulni. Becslések szerint a FÚSZ hiteles tagsága maximum 30-40 fő, amiből –  fellengzősen – 18 fő az elnökséget képezi. (Összehasonlításképp: a MÚOSZ 5.000 újságírójának van 9 fős elnöksége!)
Természetesen a FÚSZ Lezsákné állításával ellentétben egyáltalán nem az ország második legnagyobb újságíró szövetsége, hanem a sor végén kullogó hatodik-hetedik. Szakmai berkekben a FÚSZ és újságíró iskolájának az ismertsége, elfogadottsága és tekintélye gyakorlatilag nulla. Mindkettőt családi kft-nek tartják, amelyek Lezsákné ill. családtagjainak anyagi boldogulását és egzisztenciális felemelkedését hivatott szolgálni.
Informátoraink egybehangzó véleménye szerint a FÚSZ nem a törvények és saját alapszabálya betartásával működik.
Az elnök valamint a többnyire barátaiból és ismerőseiből álló elnökségi tagok és tisztségviselők nem szabályos választáson kerültek a posztjukra. Előfordult, hogy az általa működtetett újságíró iskola oktatási napjának egyik tanóráján, a tagsággal nem rendelkező újságíró hallgatókat – akik szavazati joggal nem rendelkeztek tagság hiányában – közgyűlésnek kiáltotta ki, majd számára fontos pozíció-megerősítést szavaztatott meg velük. Megváltoztatta a vezetőség összetételét és tagot záratott ki. Az sem volt probléma számára, hogy a közgyűlés kétszeresen is érvénytelen volt, hiszen nem volt meg a szükséges taglétszám, illetve olyanok szavaztak, akik erre nem voltak jogosultak.
A FÚSZ ügyeiben a magát teljhatalmúnak nevező Lezsákné egyedül dönt, s az elnökségre csak a rábólintó és aláíró szerep jut.
Akik a szervezetek működésébe kívántak betekinteni, vagy az elnöktől akár a legcsekélyebb mértékben eltérő véleményt képviseltek, azokat Lezsákné általában dr. Bárdossyval egyetemben többnyire megfenyegette, majd mondvacsinált ürüggyel minden hivatalos eljárás nélkül kizárta.
Lezsákné a tagdíj, tandíj, és egyéb címen kapott összegekről nem minden esetben ad számlát. Ez nem csak büntetendő, de a fizetőre nézve súlyos anyagi veszteséget is jelenthet, mert a FÚSZ, vagy az iskola megszűnésekor szabályos befizetési bizonylat hiányában nem igényelheti vissza az összeget!
A Nyíregyházi Rendőrkapitányság megállapította, hogy a FÚSZ-ban közokirat-hamisítás történt. Az elkövető személye egyelőre még nem derült fény, de ami késik, nem múlik!
A FÚSZ sajtópert vesztett, és nem tudta kifizetni a kirótt 1,5 millió Ft. büntetést. Az elnök körlevelében pénzért könyörgött, mert a FÚSZ bankszámláját zárolták, és a szervezetet felszámolhatják.
Erre “a FÚSZ Gondolkodó Szárnya” leleplező körlevélben közzétette, hogy a szervezet egyik alelnöke III/III-as ügynök volt és maffiakapcsolatokkal rendelkezik, a másik alelnököt lopások kapták a TESCO-ban. Felszólította Lezsáknét, hogy egyértelműen számoljon el az évi több milliós bevétellel. Ezek után blogok, videók és újságcikkek sokasága követte Lezsákné tetteinek leleplezésében. A szervezetet rövid időn beül több ismert személy elhagyta, így Lipusz Zsolt, Pörzse Sándor, Z. Kárpát Dániel, Kondor Katalin, Gyöngyösi László….

Tovább:

Újságíró iskola>>>